top of page

ÇALIŞMA ALANLARIM

Çocuk Terapisi

Çocukların sorunlarını çözmeye yönelik terapi biçimidir. Çocukların duygularını ve düşüncelerini daha rahat anlamak için yetişkinlerden farklı terapi yöntemleri kullanılır.

Boşanma veya ayrılık, sevilen birinin ölümü, travma, zorbalık, istismar, ailenin veya çocuğun yerinin değiştirilmesi, ailede madde bağımlılığı, depresyon, anksiyete ve obsesif kompulsif bozukluk gibi sorunların çözülmesini amaçlar.

Aile Terapisi

Aile terapisi, aile bireyleri arasında oluşan sorunları çözmeye yönelik bir terapi biçimidir.

 

Çeşitli sebeplere bağlı oluşan aile içi huzursuzluklar ve stres kaynaklı problemler, bireylerin uzlaşması hedeflenerek çözülür. 

Çift Terapisi

Çift terapisi, ilişki halinde olan iki insan ve psikolog arasında gerçekleşir.

 

İletişim problemleri ve ilişkideki gelgitler çift terapisine ihtiyaç olduğunu gösteren sebeplerden birkaçıdır. Çiftlerin birbirlerini dinleyerek, anlayarak orta yolu bulmaları hedeflenir. 

Bireysel Psikoterapi

Danışan ve psikolog ile gerçekleşen bireysel terapi, danışanın kendi ile ilgili değiştirmek istediği düşünceler, kaygılar ve davranışlar için yapılır.

 

Sosyal fobi, özgüven sorunları, depresyon, anksiyete bozuklukları, ilişki, stres kaynaklı problemler ve fobiler bireysel terapi konularından sayılabilir.

bottom of page